Wszystko zaczęło się od projektu „Słowo blisko Ciebie”. Do codziennej lektury Biblii, którą proponujemy w naszym projekcie, przystąpili Ania i Jarek Wyszkowscy, projektanci gier planszowych. „Słowo blisko Ciebie” zmieniło diametralnie ich życie, o czym entuzjastycznie dają świadectwo! A potem pojawił się pomysł na grę. Pomysł, który właśnie zrealizowali!

Magdalena Ludwina z wrocławskiej wspólnoty „Hallelu Jah”, koordynatorka projektu, wyznaje, że kiedy pomysłodawcy gry podzielili się z nią pragnieniem jej stworzenia

serce zabiło mocniej. Ich determinacja, gorliwość i miłość do Bożego Słowa stworzyła dzieło, które nabrało konkretnego kształtu.

W opisie gry czytamy:
Nie wszyscy wiedzą, że Biblia jest najpopularniejszą książką wszech czasów. Jest bestsellerem każdego roku. Najstarsze księgi powstały ponad trzy tysiące lat temu. Gra planszowa ma przybliżyć dzieciom, a może i całym rodzinom ten niezwykły, starożytny świat. To świat pełen przygód, historii miłosnych, zawierający uniwersalne treści. Plansza to droga na pustyni, po której idą gracze od czasów Adama i Ewy, poprzez czasy Mojżesza i Starego Testamentu, aż do czasów Nowego Testamentu. Droga ta kończy się zmartwychwstaniem Jezusa. Gra zawiera dwie talie kart z pytaniami z zakresu Nowego i Starego Testamentu oraz podpowiedzi i komentarze napisane przez studentów teologii, a konsultowane przez jednego z najlepszych biblistów, księdza profesora Mariusza Rosika. To gra ponad podziałami, skierowana do dzieci i dorosłych, zarówno do ludzi wierzących, jak i niewierzących.
Ogromne brawa należą się studentkom Papieskiego Wydziału Teologicznego, Marii Myśków i Emilii Niemasik, które zajęły się przygotowaniem merytorycznej strony gry. Świetna robota, Dziewczyny!
***
Polub stronę na Facebook