Konferencja wygłoszona w ramach konferencji „Moc uwielbienia”, organizowanej przez wspólnotę „Chwała” z Legnicy (uwielbienie: Agalliasis z Wrocławia) – w Legnicy dnia 2 marca 2019 roku.

Ponieważ na filmie nie widać multimedialnej prezentacji wyświetlanej w tle, zobacz najistotniejsze fotografie. Mowa o wydarzeniach, które są przedstawione w prezentacji, rozpoczyna się od 25 minuty konferencji.

„W sobotę 2 marca br. przy parafii pw. św. Jacka w Legnicy, miejscu cudu eucharystycznego, odbyła się konferencja poświęcona wielbieniu Boga. Jednym z prelegentów był ks. prof. Mariusz Rosik, biblista z Wrocławia. Kapłan opowiedział o Arce Przymierza i wielbieniu Boga w Starym Testamencie.

Jednym z wątków wypowiedzi były rozważania o losach Arki Przymierza. Wśród różnych teorii próbujących wytłumaczyć jej zniknięcie jest wątek ukrycia jej w Egipcie a następnie w Etiopii. Dlatego przed rokiem prelegent osobiście wybrał się w podróż do tego kraju. Na miejscu oprócz odwiedzenia miejsca, gdzie jak głosi legenda znajduje się Arka, ks. Mariusz Rosik spotkał się z polską salezjanką s. Aleksandrą, która, jak się wydaje, doświadczyła cudu związanego z pojawieniem się na jej chuście wizerunku Matki Bożej” – informuje legnicka edycja Gościa Niedzielnego z dnia 6 marca 2019.

Zdjęcie fragmentu chusty siostry Aleksandry.

Szokujące odkrycie! Więcej zob. tutaj