Judeochrześcijanie inaczej niż pozostali Żydzi patrzyli na kwestię świątyni, Prawa i wybranie Izraela. Jezus odnosił się do tej najważniejszej instytucji religijnej Izraela w sposób dwubiegunowy: z jednej strony uznawał jej autorytet, z drugiej ukazywał swoją wyższość nad nią. A Prawo? Uznając obowiązywalność Prawa, Jezus sprzeciwiał się jednak takiej jego interpretacji, która oddalała się od pierwotnej woli Boga. I wreszcie kwestia wybrania Izraela. W judaizmie wybranie to obejmowało całe życie ludu należącego do Boga (Pwt 7,6; 14,2). Odrzucenie Chrystusa przez część Izraela skłoniło jednak Jego wyznawców do ponownego namysłu nad tym zagadnieniem. Zapraszam!
„Głos na pustyni” na żywo w każdą niedzielę o 6.50 w Radio „Wrocław”.
Polub stronę na Facebook

