Cape Town i okolice. Na krańcu Afryki

Cape Town to jedno z najpiękniejszych miast w RPA, położone na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju. Jest znane z malowniczych krajobrazów, wielu historycznych atrakcji i unikalnej fauny i flory.

Jedną z najważniejszych atrakcji Cape Town są pingwiny w Boulders Beach. To jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można obserwować pingwiny w ich naturalnym środowisku. To miejsce zyskało popularność dzięki stworzeniu ochrony dla tych uroczych ptaków, które przybyły tam na początku lat 80. XX wieku.

Przylądek Dobrej Nadziei, który znajduje się w pobliżu Cape Town, ma bogatą historię. Nazwa przylądka pochodzi od portugalskiego odkrywcy Bartolomeu Diasa, który jako pierwszy Europejczyk dotarł do tego miejsca w 1488 roku. Nazwa „Dobra Nadzieja” została nadana ze względu na nadzieję odkrycia nowej drogi morskiej do Indii. Przylądek Dobrej Nadziei jest również uważany za symboliczne miejsce, gdzie spotyka się Ocean Atlantycki i Ocean Indyjski.

Table Mountain to ikoniczny symbol Cape Town. To masyw górski, który wznosi się nad miastem i oferuje piękne widoki na okolicę. Jest to popularne miejsce turystyczne, które można zdobyć pieszo lub za pomocą kolejki linowej. Table Mountain jest również często porównywany do ogromnego stołu, stąd pochodzi jego nazwa.

W Johannesburgu znajduje się również parafia polska. Powstała ona w wyniku emigracji Polaków do RPA w latach 80. XX wieku. Parafia polska w Johannesburgu jest miejscem spotkań dla polskiej społeczności, organizuje różne wydarzenia kulturalne i religijne, a także wspiera Polaków mieszkających w RPA.

Johannesburg oferuje również wiele opcji dla miłośników safari. W pobliżu miasta znajduje się kilka rezerwatów i parków narodowych, gdzie można obserwować dziką przyrodę, w tym lwy. Safari lwów jest jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń, które można mieć wokół Johannesburga. Turyści mają szansę zobaczyć te majestatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Polub stronę na Facebook